Laminátové podlahy se stávají čím dál více oblíbenější. Na jedné straně nabízí pohodlí a jistotu, protože jsou odolné, hygienické a jejich údržba není náročná. Na druhé straně zapůsobí svojí rozmanitostí povrchu a atraktivním vzhledem. Nabízíme Vám velké množství rozmanitých výrobků od ceně nejvýhodnějších modelů pro začátečníky, až po špičkové laminátové podlahy, od dekorů s dokonalou reprodukcí pravého dřevav různých stupních lesku, až po napodobeniny dlaždic.

Lze se setkat s několika strukturami nášlapných povrchů:

  • autentická struktura - připomíná velice přirozený dojem pravého dřeva
  • olejová struktura - podlahy má matový vzhled
  • struktura dřeva - podlaha na omak působí dojmem dřeva
  • staršená struktura - vzhled kartáčovaného nebo dlabaného dřeva
  • jemná struktura - povrch s jemnými póry
  • hladký povrch

Laminátové podlahy se nabízejí v různých zatíženích pro obytné nebo komerční prostory. Vždy je nutné , aby zákazník uvedl, kde bude podlaha používána. Velkou předností všech laminátových podlah je nenáročná údržba. Je možnost zvolit podlahu už s nainstalovanou kročejovou izolací tzv.Silent (útlum o 15-18dB), s podélnou či 4strannou V spárou (mikrofází) nebo jiným formátem než klasický rozměr 1250x190mm.

Naše firma dodává laminátové podlahy od předních výrobců značek Haro, Parador, Egger Emotion, HDM. 

Výhody laminátových podlah

Díky své konstrukci se hodí do namáhaných prostor, protože je velice tvrdá a její povrch je odolný proti odření a poškrábání. Neponičí ji tlak těžkého nábytku, kolečkové židle, kovového podpadku, nedopalku z cigarety ani chemikálie běžně používané v domácnostech. Jednotlivé dílce podlahy nesesychají, netrhají se a podlaha tak zůstává po celou dobu životnosti pěkná. Malá konstrukční výška a schopnost vést teplo z ní dělá ideální materiál pro podlahové vytápění. Další výhodou je velice rychlá a jednoduchá pokládka plovoucím způsobem. Žádné lepení podkladu, broušení, kytování nebo lakování. Navíc podlahu se systémem zámkových spojů můžete při stěhování rozložit a odvézt s sebou. Cenově jsou laminátové podlahy mnohem dostupnější než podlahy dřevěné. Životnost se pohybuje od 10 do 30 letv závislosti na kvalitě. 

Renovace laminátových podlah

Drobná mechanická poškození se dají vyspravit speciální fixační pastou barevně sladěnou se vzorem podlahy. Větší poškození je nutné vyřešit výměnou celé lamely demontáží až k poškozenému místu. 

Odolnost a údržba laminátových podlah

Laminátovou podlahu stačí zamést na sucho nebo vysát vysavačem. Pokud ji budete chtít vytřít, je doporučováno na podlahu nastříkat speciální čistící prostředek a následně jej setřít mopem. Samozřejmě je možné podlahu vytřít slabým roztokem vody s čistícím přípravkem. V tomto případě je nutné, aby hadr (ne mop) byl dobře vyždímaný. Voda totiž zatéká do spár a může podlahu vyboulit.

Několik týdnů po položení ošetřete podlahu leštidlem (polishem) na laminátové podlahy. Naimpregnujete tím spoje mezi lamelami. Nikdy nepoužívejte vosk nebo leštidlo určené pro dřevěné parkety. Stejně jako u dřevěnýcn podlah je nutné zamezit vniknutí drobných kamínků a zrnek písku do objektu. Proto je doporučována instalace čistících rohoží před vchodem a čistících zón ve vstupních částech objektu. Nohy nábytku opatřete podložkami. Pod kolečkovou židli použijte speciální vinylovou podložku případně koberec. Vyvarujte se nevhodných čistících prostředků. Pomoc při šmouhách na laminátu Vám poskytne  základní čistič (alternativně esence z octa a citronové šťávy), který vrstvy nanesené při utírání znovu odstraní.

Značení

Odolnost podlahy

AC1

Nízké zatížení. Vhodné pro místnosti s nízkou frekvencí provozu (záchod, ložnice).

AC2

Střední zatížení. Vhodné pro místnosti se střední zátěží (jídelna, obývací pokoj) 

AC3

Silné zatížení. Vhodné do všech místností včetně místnosti s vysokou frekvencí provozu a pro komerční provozy s malou frekvencí provozu (malé kanceláře, hotelové pokoje).

AC4

Velmi silné zatížení. Vhodné do všech místností včetně místnosti s vysokou frekvencí provozu a pro komerční provozy s vyšším zatížením (kanceláře, kavárny, obchody). Podlaha je vhodná i pro větší domácí zvířata.

AC5

Extrémní zatížení. Vhodné do všech místností včetně komerčních místností s vysokou frekvencí provozu (úřady, recepce větších hotelů).