PVC

PVC je tradiční podlahová krytina s vysokou odolností a životností. Výborně se udržuje, je hygienická, tlumí kročejový hluk. Uplatnění najde jak v bytové, tak i v komerční výstavbě. PVC krytiny lze bez problémů pokládat také při podlahovém vytápění. V naší nabídce najdete PVC krytiny v různých barvách, dezénech, šířkách i materiálovém provedení. Oblíbené jsou dezény imitující dlažbu, keramické podlahové krytiny, parkety nebo masivní dřevo.

Podlahové krytiny z PVC se rozdělují dle skladby materiálu na homogenní, heterogenní, elektrostaticky vodivé (místnosti s výpočetní technikou, nemocnice), objektové, protiskluzné. Dodávají se v pásech o šíři 1,5m, 2m, 3m, 4m, 5m nebo ve čtvercích. Naše firma má v nabídce krytiny od předních výrobců značek Forbo, Tarkett, Grabo, Fatra.

Vždy je potřeba vědět, kde podlaha bude pokládána, protože i PVC krytiny se rozdělují dle tříd zatížení:

  • 21;22;23 – bytové jednotky
  • 31;32;33 – komerční, školní, veřejné prostory
  • 41;42;43 – velmi frekventované prostory, vstupní haly, tělocvičny

V dnešní době se již na trhu objevují PVC krytiny vysoké kvality i dostupné cenové relaci, kdy výrobce poskytuje na materiál několikaletou záruku.

PVC krytina se pokládá vždy na suché, rovné a hladké podklady. V bytových jednotkách není nutnost podlahu celoplošně lepit, ale jen fixovat oboustrannou páskou nebo lepit fixačním lepidlem, kdy je krytina lehce demontovatelná a lepidlo pracuje jako suchý zip. V místnostech s vyšším provozním zatížení je naopak celoplošné lepení nutné. 

Měkčený vinyl NOVILON

Všechny řady Novilonu mají vrstvu Diamond Seal, který představuje tvrdost, odolnost proti poškrábání a trvanlivost. Poskytuje také vynikající ochranu proti otěru a skvrnám od rozlitých tekutin. Zajišťuje přirozeně jemný lesk a vysoce realistický design. Dále mají funkci Aquagrip - jedinečný bezpečnostní prvek, který znamená, že materiál nijak významně neztrácí přilnavost při postřiku nebo polití vodou popř. jinou kapalinou. Znamená to, že podlaha Vašeho domu je krásná, praktická a bezpečnější pro chůzi po ní. Vrchní vrstva Noviclean je určena pro snadné čištění, která chrání podlahovinu před vznikem skvrn způsobených znečištěním a otěrem.